Поради щодо догляду за квітами

Дотримуйтесь цих порад від флористів, щоб дбати про свої квіти і допомогти букету довше залишатися свіжим і гарним!

Підготувати
Наповніть чисту вазу свіжою водою і додайте підкормку для квітів. Обріжте стебла і видаліть листя нижче лінії води.
Насолоджуйтесь
Ми завжди створюємо букети зі свіжих квітів найкращої якості, щоб подарунок від Interflora довше радував отримувача.
Догляд
Налийте свіжої води, обріжте стебла та, за необхідності, помийте вазу.

Що потрібно зробити після зняття обгорткового паперу?

Помийте вазу, наповніть її свіжою водою і додайте підкормку для квітів.

Ретельно помийте вазу водою з милом. Наповніть її свіжою водою і не забудьте залишити місце для квітів. Додайте підкормку для квітів, завдяки цьому вони довше будуть свіжими та матимуть необхідні поживні речовини. Використання підкормки для квітів забезпечить оптимальний рівень pH води і знищить будь-які шкідливі бактерії.

Тюльпани, нарциси та інші цибулинні квіти люблять прохолодну воду. Тюльпани також можна поставити в холодну воду. Використовуйте теплу або злегка теплу воду для більшості інших квітів, таких як троянди, гвоздики, гербери, лілії, хризантеми, фрезії, антуріуми, орхідеї та амариліси.

Обріжте стебла квітів.

Обріжте 1-2 см від кожного кінця стебла, перед тим як поставити квіти у вазу. Зробіть діагональний зріз, якщо квіти мають дерев’янисті або міцні стебла, — це дозволить їм поглинути більше води. Використовуйте гострий і чистий ніж. Ножиці або тупі леза можуть пошкодити стебла і зменшити поверхню поглинання води.

Стебла троянд, хризантем та гвоздик можна обрізати по діагоналі навіть на 4–5 см, тому що вони вбирають багато води. У квітів із м’якими стеблами, наприклад, у тюльпанів, слід обрізати стебло навхрест, тому що вони дуже швидко вбирають воду, а якщо буде занадто багато води, рослина може швидко зав'янути.

Поставте квіти у вазу і видаліть листя нижче лінії води.

Наповніть вазу свіжою водою приблизно на 2/3 її висоти. Стрічку, мотузку або флористичний дріт, якими обв'язані квіти у букеті, знімати не потрібно. Для квітів з м’якими стеблами заповніть вазу приблизно на 1/3 її висоти, оскільки стебла квітів, таких як кали або амариліси, можуть легко почати псуватися. Видаліть листя і квіти нижче лінії води. Шипи троянд видаляти не потрібно.

Доглядайте за квітами щодня.

Чим більше квітів у букеті, тим швидше вони вбирають воду. Щодня перевіряйте рівень води у вазі та, за потреби, наливайте свіжу воду. Рекомендуємо мити вазу раз на кілька днів. Також добре обрізати стебла квітів щодня або хоча б раз на кілька днів. Видаляйте усі зів’ялі квіти або стебла.

Коли троянди почнуть в'янути, обріжте їхні стебла і ненадовго помістіть їх у гарячу воду. Ця техніка також допомагає із зів'ялими герберами та іншими квітами, які люблять теплий клімат. Ще одна техніка — обприскати квіти водою і поставити їх у прохолодне місце на кілька годин.

Виберіть для квітів вдале місце.

  • Не тримайте вазу там, де є холодні протяги. Поставте квіти якомога далі від прямих сонячних променів або джерел тепла, наприклад, радіаторів.
  • Тримайте вазу з фруктами якомога далі від квітів. Деякі фрукти, такі як банани, виділяють газ етилен, від якого квіти швидко в'януть.
  • Тримайте вазу або горщик для квітів у недоступному для дітей та домашніх тварин місці.

Більшість квітів, якщо їх вживати, можуть бути отруйними для людей і домашніх тварин. Дуже отруйними є азалія, антуріум, лілія, пуансетія, амариліс (цибулина), хризантема, гортензія, цикламен (цибулина), гіацинт, нарцис та ірис. Гвоздики, бегонії та жовтці можуть бути отруйними для домашніх тварин. Квіти часто обприскують різними засобами захисту рослин, сліди яких можна знайти на квітках і листі.